Dobrý večer, dnes je neděle 10.12.2023, dnes má svátek Julie, zítra Dana.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Němečtí studenti v Uničově

V týdnu od 5. do 10. října navštívili naše město muzikanti z gymnázia v německém Laichingenu. Výměnný pobyt probíhá již několik let pod taktovkou paní profesorky Zuzany Loutocké, která za celý projekt každoročně přebírá odpovědnost. A jelikož loni hostily naše studenty německé rodiny, byla letos řada na uničovských hostitelích. Program byl opravdu pestrý. Po příjezdu do Uničova hosty sice čekala už jen večeře v rodinách, ale hned v úterý ráno se vydali do Brna. Zde navštívili hrad Špilberk, zábavní vědecký park VIDA! a nenechali si ujít ani nákupy v místním obchodním centru Vaňkovka. Výlet je natolik unavil, že se po příjezdu zpět zase jen navečeřeli a vyčerpaně padli do postelí.
Hned ve středu ráno je totiž na radnici čekal uničovský starosta pan Dalibor Horák, aby je v našem městě přivítal. Poté si studenti z Německa jeli prohlédnout další významné moravské město Olomouc, kde si prošli historické centrum a podívali se i do krásné baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku. Po dvou náročných dnech byl čtvrtek klidnější – ráno se naši hosté podívali na hasičskou stanici, do výuky na naší škole a následovalo rodinné odpoledne. Všichni zúčastnění si odpočinuli, ať už více či méně aktivně, a nabrali síly na vrchol celého pobytu, tedy společný koncert studentů českého i německého gymnázia. Ten proběhl 9. října 2015 v 17:00 hodin v koncertní síni a představili se zde jak orchestry obou škol, tak i šikovní sólisté. A protože se vše podařilo na výbornou a během celého pobytu nenastal žádný „průšvih“, mohli si zajít všichni společně do restaurace, kde si každý dal za odměnu něco dobrého a naposled si studenti navzájem popovídali o celém pobytu.
Když v pátek ráno nastoupili hosté do autobusu, byli všichni přítomní trochu dojati a doufali, že se s novými kamarády ještě někdy uvidí, a to nejlépe příští rok v partnerském městě Laichingenu. Pro všechny to byla dobrá zkušenost a za uničovské studenty děkuji hlavně naší profesorce Loutocké, bez které by se tato výměna nekonala.

Barbora Kallerová

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani