Dobrý večer, dnes je neděle 10.12.2023, dnes má svátek Julie, zítra Dana.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Laichingen 2017

hudba_20
hudba_20
hudba_2
hudba_2
hudba_7
hudba_7
hudba_8
hudba_8

Dlouho očekávaný okamžik konečně nadešel!
V pondělí 9. 10. ráno už jsme všichni stáli nastoupení u školy. Čekala nás dlouhá cesta, která se nakonec kvůli kolonám protáhla na úmorných třináct hodin. Ale stálo to za to! Do německého města Laichingen jsme dorazili za tmy. Čekaly tam na nás naše hostitelské rodiny, které si nás postupně rozebraly a poskytly nám týdenní domov. Přes jazykovou bariéru se nám podařilo dostat a záhy jsme si udělali v zahraničí skvělé přátele.
V úterý nás naši hostitelé vzali s sebou do vyučování v Gymnáziu Alberta Schweitzera. Bylo opravdu zajímavé dozvědět se, jak se studenti jako my učí v jiné zemi. Absolvovali jsme tři hodiny německé výuky a pak jsme se vydali na radnici, kde nás pan starosta vřele přivítal. Dostali jsme poukázky do cukrárny, což rozhodně nebylo k zahození. Odpoledne jsme si pak prošli historické centrum města s průvodcem oděným v oblečení starých tkalců, jichž bylo město svého času plné, a dozvěděli jsme se něco zajímavého o jeho historii.
Na středu jsme se všichni těšili a nebyli jsme zklamaní. Na celodenní výlet k Bodamskému jezeru budeme jistě ještě dlouho vzpomínat. Dopravili jsme se trajektem do Kostnice, kde jsme navštívili dům Jana Husa, a pak jsme si šli prohlédnout nádherný ostrov Mainau. Životní zážitek.
Ve čtvrtek jsme si zajeli do nedalekého města Ulm. Nestihli jsme sice vystoupat na tamní kostelní věž, jednu z nejvyšších v Evropě, ale zato jsme stihli spatřit Blautopf, nádherné jezírko s úplně tyrkysovou vodou jako z pohádky.
A pak už to přišlo: to, pro co jsme přijeli, vrchol našeho pobytu. Společný koncert našeho a laichingenského orchestru. Byli jsme všichni nervózní, ale hráli jsme skvěle a měli jsme velký úspěch. Mise splněna! Cesta zpátky byla snad ještě úmornější než cesta tam, možná také proto, že jsme se bohužel museli rozloučit se svými novými přáteli, ke kterým už jsme téměř přilnuli jako k rodině. Ale dostali jsme se v pořádku domů, připravení vyprávět všechny ty úžasné zážitky, které jsme na výletě v Německu posbírali.

 
Štěpánka Mikulíková, kvinta

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani