Dobrý večer, dnes je čtvrtek 30.5.2024, dnes má svátek Ferdinand, zítra Kamila.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Projekt EDISON

Třetí týden v únoru budeme ve škole hostit 4 stážisty z různých zemí světa (Indonésie, Brazílie, Čína, Rusko), a to v rámci projektu Edison (https://aiesec.cz/pro-skoly/).
Jde o multikulturní projekt, který poskytuje dětem a mládeži v ČR prostor a motivaci k přemýšlení o budoucích možnostech, založených na poznání lidí z různých kultur a jejich chování.
Stážisté budou ubytováni v rodinách studentů, budou navštěvovat výuku a formou prezentací představovat své země. V odpoledních hodinách pro ně budou připraveny výlety po zajímavých místech Uničova a okolí. Komunikace bude probíhat výhradně v angličtině.
Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.
Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani