Dobré dopoledne, dnes je pátek 23.4.2021, dnes má svátek Vojtěch, zítra Jiří.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Olympiáda v českém jazyce - letos online

Po úspěšném absolvování školního kola se soutěžící s nejlepšími výsledky minulý týden zúčastnily kola okresního.
Školu v něm výborně reprezentovaly Dominika Marchovská z kvarty, Hana Doubravová z kvinty, Pavla Berková a Daniela Dorušáková ze sexty a Štěpánka Mikulíková z oktávy.
Dominika Marchovská, která byla v soutěži nováčkem, obsadila ve své kategorii skvělé 4. místo.
Na pomyslnou bednu opět vystoupala Štěpánka Mikulíková, která ve vyšší věkové kategorii vybojovala se ztrátou jednoho bodu stříbro a postup do krajského kola. Štěpánka už v Olympiádě z českého jazyka excelovala po deváté, na svém kontě má skvělých pět umístění v okresním kole, dvě umístění v krajském kole a dvě umístění v kole celostátním.
Všem studentkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Štěpánce přejeme úspěšné zdolání překážky v podobě krajského kola, které by jí přineslo možnost užít si již třetí pobyt v kole celostátním.

Mgr. Drahomíra Drlíková, předsedkyně PK ČJ

pdfOČJ není olympiáda, je to životní styl!160.65 KB

Pepa Antes sedmý v republice!

V minulých týdnech jsme se dozvěděli, že náš biolog Josef Antes se svou prací s názvem Sledování vlivu rozdílné krmné dávky na růstové charakteristiky králíků v drobném chovu úspěšně bodoval v soutěži SOČ. Po vítězství v okresním i krajském kole obhajoval svou práci také na celostátní přehlídce. I zde se mu dařilo a vybojoval krásné 7. místo!
Pepovi děkujeme za reprezentaci, gratulujeme a přejeme, ať mu dupou králíci!!

Simona Gáborová zkoumá rakovinu

V letošním roce se opět konají mezinárodní stáže pořádané organizací Otevřená věda. Tato akce umožňuje mladým vědcům vyzkoušet si práci v prostředí různých vědeckých oborů.  
Naše nadějná bioložka Simona Gáborová úspěšně prošla výběrovým řízením a stala se oficiální stážistkou Otevřené vědy, a to stáže Tumor microenvironment immunology and immunotherapy vedené Dr. Lucou Vannuccim, M.D., PhD. , ředitelem českého Mikrobiologického ústavu v Praze.  Tento ústav se zabývá výzkumem rakoviny, její příčiny, tvorby a možné léčby. Simona každý měsíc navštěvuje ústav, kde se může těšit nejen práci v pravém vědeckém prostředí, ale i spolupráci s italskými či anglickými vědci. Pro naši studentku je to nová zkušenost, každopádně ale pevně věříme, že těchto nově nabytých a unikátních zkušenosti využije ve svých budoucích studií.

SOČ 2020 – Josef Antes postupuje do celostátního kola!

I přes současnou situaci, kdy je drtivá většina školních a mimoškolních aktivit zrušena, pokračovala ve středu 13. 5. 2020 soutěž SOČ krajským kolem.
Na rozdíl od ostatních krajů, kde porotci kladli autorům otázky písemnou formou přes e-mail, v Olomouckém krajském kole obhajovali studenti své práce formou videokonference, do které byli zapojeni všichni porotci a zároveň i autoři ostatních prací, což umožnilo přímější komunikaci autora s porotou a dovolilo zvědavějším studentům vznášet nejrůznější dotazy k právě obhajované práci. Naše škola zde byla zastoupena prací Josefa Antese s názvem Sledování vlivu rozdílné krmné dávky na růstové charakteristiky králíků v drobném chovu. Josef práci úspěšně obhájil a po vítězství v okresním kole obsadil 1. místo také v této fázi soutěže! Současně postoupil do celostátního kola, které proběhne v polovině června.
Pepovi děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a věříme, že zvládne i poslední krok v soutěži!

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani