Projekt EDISON na uničovském gymnáziu

edison_6
edison_6
edison_21
edison_21
edison_4
edison_4
edison_1
edison_1

Týden od 19. do 23. 2. 2018 proběhl na uničovském gymnáziu ve znamení projektu EDISON, který pořádá studentská organizace AIESEC. Tento projekt spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů.
V rámci toho projektu naši školu navštívila skupina 4 stážistek (vysokoškolských studentek) z různých zemí světa: Freya a Amanda z Číny, Ajeng z Indonésie a Beata z Ruska. Důležitým aspektem projektu je to, že veškerá komunikace se stážistkami probíhá v angličtině, a naši studenti si tak mohli otestovat nejen znalosti o jednotlivých zemích, ale především svou schopnost konverzovat v angličtině.
V pondělí proběhl uvítací ceremoniál, který byl plně v režii našich studentů. Po uvítacím projevu zahrála studentská kapela a poté maturanti promítli a přednesli prezentace o ČR. Odpoledne je pak provedli po Uničově. V dalších dnech stážistky postupně navštěvovaly všechny třídy, kde prezentovaly své země, komunikovaly se studenty, ty mladší aktivně zapojily do různých her a ochotně odpovídaly na jejich všetečné otázky. Každé odpoledne se jim již mimo školu věnovali především studenti vyššího gymnázia. Mimo jiné pro ně zorganizovali i výlet do Olomouce.
V pátek stážistky připravily tzv. ”Global Village“, kde prezentovaly jídlo, kroje a suvenýry typické pro své země a na oplátku mohly ochutnat pravé české buchty.
Tento zajímavý a přínosný projekt by ovšem nemohl být realizován bez spolupráce školy s rodinami, které poskytly ubytování. Chtěli bychom touto cestou ještě jednou poděkovat rodičům našich studentů - Žofie Vitešníkové, Elišky Mádrové, Aničky Trávníčkové a Libora Cinegra.
Vzhledem k množství příznivých ohlasů z řad našich studentů bychom tento projekt v budoucnu rádi zopakovali.

Hana Menclová