Dobré poledne, dnes je neděle 24.9.2023, dnes má svátek Jaromír, zítra Zlata.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Projekt EDISON na uničovském gymnáziu

Týden od 19. do 23. 2. 2018 proběhl na uničovském gymnáziu ve znamení projektu EDISON, který pořádá studentská organizace AIESEC. Tento projekt spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů.
V rámci toho projektu naši školu navštívila skupina 4 stážistek (vysokoškolských studentek) z různých zemí světa: Freya a Amanda z Číny, Ajeng z Indonésie a Beata z Ruska. Důležitým aspektem projektu je to, že veškerá komunikace se stážistkami probíhá v angličtině, a naši studenti si tak mohli otestovat nejen znalosti o jednotlivých zemích, ale především svou schopnost konverzovat v angličtině.
V pondělí proběhl uvítací ceremoniál, který byl plně v režii našich studentů. Po uvítacím projevu zahrála studentská kapela a poté maturanti promítli a přednesli prezentace o ČR. Odpoledne je pak provedli po Uničově. V dalších dnech stážistky postupně navštěvovaly všechny třídy, kde prezentovaly své země, komunikovaly se studenty, ty mladší aktivně zapojily do různých her a ochotně odpovídaly na jejich všetečné otázky. Každé odpoledne se jim již mimo školu věnovali především studenti vyššího gymnázia. Mimo jiné pro ně zorganizovali i výlet do Olomouce.
V pátek stážistky připravily tzv. ”Global Village“, kde prezentovaly jídlo, kroje a suvenýry typické pro své země a na oplátku mohly ochutnat pravé české buchty.
Tento zajímavý a přínosný projekt by ovšem nemohl být realizován bez spolupráce školy s rodinami, které poskytly ubytování. Chtěli bychom touto cestou ještě jednou poděkovat rodičům našich studentů - Žofie Vitešníkové, Elišky Mádrové, Aničky Trávníčkové a Libora Cinegra.
Vzhledem k množství příznivých ohlasů z řad našich studentů bychom tento projekt v budoucnu rádi zopakovali.

Hana Menclová

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani