Podrobný časový plán školního roku 2022 - 2023

Září

  • 1.9. Zahájení školního roku
  • 6 - 8.9. Adaptační kurz - 1.A
  • 12.9. 7:45 Ústní maturitní zkoušky - podzimní termín (uč. 13)
  • 12 - 14.9. Adaptační kurz - prima
  • 28.9. Státní svátek
  • Exkurze - Městská knihovna - 1.A, I

 Říjen

  • 5 - 7.10. Literárně historická exkurze Praha - VIII
  • 12 - 14.10. Literárně historická exkurze Praha - 4.A
  • 17 - 21.10. Hudba bez hranic - orchestr + výběr školy, Laichingen
  • 24 - 25.10. Ředitelské volno
  • 26 - 27.10. Podzimní prázdniny
  • 28.10. Státní svátek
  • Exkurze - Památky Uničova - I
  • Exkurze - Planetárium Brno - V, 1.A
  • Exkurze - Pevnost poznání Olomouc - I

Listopad

  • 3.11. P-centrum Olomouc - I
  • 4.11. P-centrum Olomouc - III
  • 10.11. P-centrum Olomouc - II
  • 11.11. P-centrum Olomouc - IV
  • 10.11. 16:00 Třídní schůzky, plenární schůze SRPŠ
  • 17.11. Státní svátek
  • 23 - 24.11. Scholaris - prezentace středních škol Olomouc

Prosinec

  • 1.12. Uzávěrka přihlášek žáků ke společné i profilové části maturitních zkoušek - VIII, 4.A
  • 1.12. Adventní koncert v Koncertní síni
  • 5.12. Od 14:00 Den otevřených dveří a Vánoční jarmark
  • 5.12. 16:00 Informační beseda o možnostech a parametrech studia na gymnáziu v Uničově
  • 19.12. Nácvik Lyra - VIII, 4.A
  • 20.12. Studentská Lyra
  • 21 - 22.12. Ředitelské volno
  • 23.12.-2.1. Vánoční prázdniny

Leden

  • 2 - 7.1. Lyžářský výcvikový kurz - II, V, 1.A
  • 3.1. Zahájení výuky v novém kalendářním roce
  • 13.1. Ples SRPŠ
  • 31.1. Vydávání pololetních výpisů vysvědčení

Únor

  • 3.2. Pololetní prázdniny
  • 6 - 8.2. Výlet s angličtinou - IV
  • 27.2 - 5.3. Jarní prázdniny
  • Exkurze - Pevnost poznání Olomouc + vědecká výtvarka - II

Březen

  • 6 - 12.3. Lyžářský výcvikový kurz - III, VI, 2.A
  • 20 - 24.3. Hudba bez hranic (partneři v Uničově) - orchestr + výběr školy
  • 27 - 30.3. Londýn - V, 1.A, výběr školy
  • Exkurze  - IV Pevnost poznání Olomouc + planetárium
  • Exkurze - Divadelní představení - II, III, IV
  • Exkurze - Divadelní představení - VII, 3.A
  • Exkurze - Soudní lékařství LF UPOL - BiS 3. Ročník
  • Exkurze - Pevnost poznání Olomouc - I

Duben

  • 3 - 5.4. Písemné práce společné části maturitní zkoušky Čj, Nj a Aj - VIII, 4.A
  • 6 - 10.4. Velikonoční prázdniny
  • 13 - 14.4. Přijímací zkoušky do 4-letého studia - 1. kolo
  • 17 - 18.4. Přijímací zkoušky do 8-letého studia - 1. kolo
  • 20.4. 16:00 - 17:00  Konzultační třídní schůzky
  • 28.4. Předávání vysvědčení, poslední zvonění - VIII, 4.A
  • Exkurze - Pevnost poznání Olomouc + planetárium - III
  • Exkurze - Pevnost poznání Olomouc - I
  • Exkurze - Anatomické muzeum LF UPOL, Sanaplazma Olomouc - VII, 3.A

Květen

  • 1.5. Státní svátek
  • 2 - 5.5. Didaktické testy společné části maturitní zkoušky - VIII, 4.A
  • 5.5. Majáles
  • 8.5. Státní svátek
  • 8 - 12.5. Studijní volno - VIII, 4.A
  • 10 - 11.5. Přijímací zkoušky - náhradní termín
  • 16 - 19.5. Ústní maturitní zkoušky společné i profilové části - VIII, 4.A
  • Exkurze - Divadlo v angličtině - I, II, III, IV, V
  • Exkurze - Muzeum umění Olomouc - VII, 2.A
  • Exkurze - Arcidiecézní muzeum Olomouc - V, 1.A

Červen

  • 5.6. Generální zkouška orchestru v Koncertní síni
  • 5.6. 16:00 Slavnostní předávání maturitních vysvědčení v Koncerní síni
  • 12 -16.6. Sportovní a turistický kurz - VII, 3.A
  • 19.6. 16:00 Informační schůzka pro rodiče budoucích žáků 1.A a primy
  • 27.6. Úklid školy, filmové představení
  • 28.6. Výlety, sportovní den
  • 29.6. Grillparty, slavnostní zakončení školního roku
  • 30.6. Vydávání vysvědčení
  • Exkurze - Terénní zeměpisná exkurze - VII, 3.A
  • Exkurze - Terénní zeměpisné cvičení Uničov - I
  • Exkurze - Návštěva soudního jednání Olomouc - SVS 3. Ročník
  • Exkurze - Všestary (v rámci školního výletu) - V, 1.A
  • 1.7. - 31.8. Hlavní prázdniny