Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024, dnes má svátek Vincenc, zítra Anastázie.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

JAK ZNÍ VIOLONCELLO 2024?

V úterý 2.3. 2024 dopoledne se koncertní síň v Uničově rozezněla hladivými tóny violoncella studentů Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži, mezi nimiž účinkovala také naše bývalá studentka Barbora Švédová. Na koncert byli pozváni všichni studenti nižšího gymnázia, kteří Barboře přejí hodně štěstí v její další hudební kariéře!

ikona foto

ENGLISH FOCUS 2024

O týden angličtiny s rodilým mluvčím bývá mezi studenty velký zájem. Letos k nám z agentury English Focus přijeli Uwe Gulp a Johann Uggla. Zaměřovali se na výslovnost a konverzaci, ať už ve třídě, či 'v terénu' při poznávání uničovských památek.

ikona foto

ÚSPĚCHY NAŠICH LINGVISTŮ 2023

Těsně před Vánocemi nám přišly výsledky dvou jazykových soutěží, které proběhly ve druhé půlce listopadu a kterých se zúčastnili někteří studenti vyššího gymnázia. Jak se jim dařilo?
V mezinárodní on-line soutěži v anglickém jazyce Best in English museli účastníci prokázat svou znalost jak v gramatice, tak v porozumění textu a v poslechu. Nejúspěšnější řešitelkou za naše gymnázium se stala Julie Svobodová ze septimy, která se z více než 24 tisíc studentů umístila mezi prvními 3108 soutěžícími. Druhé místo pak patří Jakubu Brachtlovi ze 3.A, třetí byla Lucie Křížová ze sexty.
Zatímco do Best in English se tradičně hlásí velký počet studentů, na Českou lingvistickou olympiádu má odvahu málokdo. V čem je háček? Soutěžícím zde nepomůže výborná znalost češtiny ani jiného jazyka, ale spíše schopnost logického úsudku. Jejich úkolem je 'dešifrovat' systémy různých obskurních jazyků a následně se pokusit o překlad slov či vět do češtiny (nebo naopak z češtiny do daného jazyka). Ve školním kole si nejlépe vedla Tereza Smyčková ze sexty a postupuje tak do regionálního kola.
Všem úspěšným lingvistům gratulujeme!

ikona foto

ARCHEOLOGIE NA UNIČOVSKU 2023

V pondělí 20. listopadu 2023 navštívila naše gymnázium paní Mgr. Pavlína Kalábková, Ph.D. z Katedry historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, která studentům kvinty a 1. A formou prezentace představila práci minulých i současných archeologů, stejně jako významné archeologické lokality a nálezy z pravěkého i středověkého Uničovska. K těm nejvýznamnějším určitě patří vzácná neolitická studna či tři nedávno odkryté hroby lengyelské kultury přímo z Uničova. Přednášku, v níž se naši studenti blíže seznámili s vědeckým oborem zásadně významným pro poznání naší minulosti, pak následně zakončila krátká beseda.

 archeologie

Trénujeme AI, už umí vyčistit oceán...

ikap 2023

V rámci projektu IKAP dne 19.10.2023 proběhl na naší škole za účasti SŠ pedagogů Olomouckého kraje metodický den oborové didaktiky. Cílem worshopu bylo sdílení poznatků v oblasti výuky umělé inteligence. Vzdělávací jednotka byla zaměřena na téma strojové učení a sestavení strojového modelu s důrazem na kvantitu a kvalitu trénovacích dat. Žáci kvarty učili AI čistit oceán. Model strojového učení průběžně testovali a upravovali dle nově vzniklých podmínek.

Ing. Irena Saňáková

DNY AI V BRNĚ 2023

 ai 2023

V pátek 13.10.2023 jsme se s vybranými žáky kvinty vydali na veletrh umělé inteligence (tedy AI) do Brna. Vyslechli jsme si přednášky o tom, co AI vlastně je, jak funguje a také o jejím využití ve vesmírných misích. Poté jsme se zúčastnili workshopu, kterým nás provázel sociální robot Karel. Na tomto workshopu jsme diskutovali o úskalích AI a jak správně a kriticky zpracovávat informace, které získáváme. Pro zájemce byl v prostorách Vida centra připraven veletrh příležitostí studia na VŠ s podobným zaměřením. Žáci si v rámci něj mohli vyzkoušet práci s robotickými pažemi a mnoho dalších zajímavých aktivit. Také se zúčastnili interaktivního kvízu a naše studentka Eliška Machalová získala úžasné první místo z desítek soutěžících. Tímto jí ještě jednou gratulujeme.

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani