Aktivity školy

Adventní koncert 2019

koncert 2019

Exkurze primy po památkách Uničova 2019

Ve čtvrtek 24. října 2019 se žáci primy za hezkého počasí vydali na exkurzi po Uničově, v níž se během tří vyučovacích hodin zaměřili na současnost a minulost města v rámci mezipředmětových vztahů (občanská výchova, dějepis, výtvarná výchova). Těžištěm výpravy byly významné památky v centru Uničova, jejichž prostřednictvím její účastníci aktivně prezentovali svůj zájem o lokální historii i architektonické styly. Zastavili jsme se také u místních muzeí a absolvovali návštěvu Radniční věže, z jejíhož ochozu jsme zažili nádherný výhled na celé město i jeho bližší a vzdálenější okolí.
Trasa samotné exkurze začala lehce po osmé hodině ranní přesunem od našeho gymnázia k renesanční budově Muzea U Vodní branky a ke komplexu bývalého minoritského kláštera s kostelem Povýšení sv. kříže (dnes koncertní síň). Odtud jsme se vydali k Muzeu vězeňství zvanému Šatlava a dále na Masarykovo náměstí. Zde jsme po krátkých zastávkách u kamenných kašen s orlem a s Neptunem a Mariánského sloupu vystoupali na 45 metrů vysokou radniční věž s expozicí archeologických nálezů Pravěk Uničovska. Z ochozu věže jsme shlédli nejen již zmíněné barokní památkové objekty na náměstí pod námi, ale jako na dlani jsme měli také střechy okolních domů, ulice, silnice a městské plochy. Následně jsme se přemístili do blízkosti Medelské brány, dodnes zachovalé součásti středověké městské fortifikace, a poté jsme, přímo naproti Muzeu baroka, vstoupili do goticko-renesančního kostela Nanebevzetí Panny Marie, který jsme si též prohlédli. Naší poslední zastávkou pak byla jedna z budov Městského úřadu Uničov, kde si studenti prohloubili své znalosti ohledně místní správy a samosprávy. Tím exkurze skončila a my jsme se s dobrými pocity vydařeného dopoledne vrátili zpět do našeho gymnázia.

Luděk Ducháč

Sekunda v Pevnosti poznání 2019

sekunda 2019

Dne 22. října 2019 se 29 studentů třídy sekundy za doprovodu své třídní učitelky Mgr. Gabriely Strašilové a Mgr. Heleny Staruchové vydalo do Olomouce, aby se zde zúčastnili dvou školních programů: „To je bomba“ – ve kterém zkoumali chemickou reakci, která se skrývá za procesem šumění a vyrobili si šumivé bomby do koupele rozmanitých vůní. Druhým doprovodným programem byla „Vědecká výtvarka“, ve kterém si zhotovili různě tvarované a dekorované papírové dárkové krabičky.

Beseda o pomaturitním studiu 2019

Páteční dopoledne zpříjemnila maturitním ročníkům paní Lenka Poskočilová z Úřadu práce Olomouc, která si pro ně připravila přednášku plnou užitečných informací. Studenti se dozvěděli např. o různých možnostech pomaturitního studia, kde na internetu najít přehled vysokých škol a oborů, jak studovat či pracovat v zahraničí nebo jak správně napsat svůj životopis a motivační dopis. Velmi cenné byly informace o aktuální situaci na trhu práce, které profese jsou a budou stále žádané a které naopak jen těžko najdou uplatnění.
Závěrečný potlesk studentů svědčil o tom, že je přednáška zaujala a snad jim i pomohla v jejich náročném rozhodování o budoucím studiu.

Mgr. Petra Hornišerová (výchovná poradkyně)

baner 2016

Podpora škol formou projektů

sablony 2018

Program celoživotního učení

Program celoživotního učení

programovani do skol

Nenech to být

nntb2

SCIO

SCIO ocenění

SCIO certifikát

Visegrad Fund

Sportovní hala

Sportovní hala

youtube

Profil školy na Facebooku

mapaskolstvi

Překladač

Kontakt:

Gymnázium Uničov
Gymnazijní 257
783 91  Uničov
Tel: (+420) 585 081 111
Fax: (+420) 585 081 115
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové stránky: vsvdwir
IČ: 00601756

modra