Dobrý večer, dnes je neděle 10.12.2023, dnes má svátek Julie, zítra Dana.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Vánoční koncert 2023

Hudebníci a pěvci z gymnázia se představili uničovskému publiku na vánočním koncertě 6. prosince. Bohatý program obsáhl různé hudební žánry, klasickou i populární hudbu. Hudební podvečer vyvrcholil vystoupením školního orchestru, školního sboru a pěveckého kvarteta složeného z pedagogů školy.

ikona fotogalerie

ERASMUS+ PRVNÍ VÝPRAVA - MILÁN

milan 2023

V pátek 24.11.2023 se 10 studentů sexty vydalo do Milána díky programu Evropské unie ERASMUS+. Po procestovaném dni autobusem i letadlem jsme všichni dorazili do Pioltella, kde nás čekalo vřelé přivítání od italských studentů a učitelů. Následně jsme se přesunuli každý do své hostitelské rodiny a poprvé ochutnali jejich italské kulinářské zázraky. Za týden jsme stihli objevit spoustu míst. Žasli jsme, co vše může být moderním uměním v muzeu Fondazione Prada, navštívili jsme dechberoucí katedrálu Duomo s podrobnou přednáškou v angličtině, prozkoumali svět digitální technologie a její budoucnosti v interaktivním centru STEP. Nechybělo ani muzeum vědy a technologie Leonarda da Vinciho. Hlavní častí programu byly v italské škole Niccola Machiavelliho workshopy a prezentace na téma "digital wellbeing, phishing, fake news" aj. Dokonce jsme si i zahráli v krátké ukázce ze hry Romeo a Julie. Nejsmutnější část přišla ve čtvrtek, kdy jsme se všichni museli rozloučit a obohaceni novými zážitky opustit toto krásné město, kde jsme potkali skvělé lidi, na které se už na jaře těšíme

ikona fotogalerie

Studenti sexty

Recitační soutěž 2023

V rámci DOD jsme letos opět uspořádali recitační soutěž pro žáky našeho mikroregionu. Tentokrát jsme měli možnost poslechnout si básnické či prozaické texty 46 recitátorů. Těší nás, že žáci základních škol mají o přednes stále zájem. Musíme konstatovat, že porota to tentokrát neměla vůbec jednoduché, protože výkony všech byly velmi vyrovnané. Ale jde o soutěž, museli jsme přece jen určit ty nejlepší.
V I. kategorii (4. – 6. třída) se na 1. místě umístili Eliška Jedličková (ZŠ Pionýrů Uničov), která získala i cenu publika, a Lukáš Pěnčík (ZŠ Paseka), na 2. místě Jan Cimbálník (ZŠ Paseka) a Ondřej Podešva (Gymnázium Uničov) a o 3. místo se podělili Jan Schreier (ZŠ Šumvald) a Štěpán Urban, který recitoval společně s Barborou Vaňkovou (oba ze ZŠ Šumvald).
Ve II. kategorii se na 1. místě umístila Veronika Vozarová (ZŠ Haškova Uničov), 2. místo získali Kristýna Kopečková (Gymnázium Uničov) a Lucie Schmiedtová (ZŠ Štěpánov), 3. místo obsadili Adina Lazarová a Vilém Suchomel (Gymnázium Uničov) a cenu za 4. místo si odnesla Julie Karasová (ZŠ Pionýrů). Publikum ocenilo recitaci Natálie Filové ze ZŠ Haškova Uničov. Jelikož nás svým přednesem potěšili všichni recitátoři, odnesli si malou odměnu i ostatní účastníci.
Všem vyučujícím děkujeme, že své žáky na soutěž připravili. Poděkování patří i učitelům, kteří se stali členy poroty a pomohli nám při oceňování těch nejlepších, i když rozhodování nebylo jednoduché. Žákům děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a věříme, že příjemné předvánoční odpoledne s recitací strávíme i příští rok.

Městu Uničov a SRPŠ děkujeme za finanční podporu.

Sázíme budoucnost

stromy 2023

Mezi Horní a Dolní Sukolomí vznikla 17. 11. 2023 nová alej ze tří desítek stromů typických pro naši krajinu: dubů, lip, javorů či ptačích třešní. Děkujeme městu Uničov, že naše gymnázium mohlo být součástí tohoto projektu a že tak studenti mohli získat další cennou zkušenost s péčí o životní prostředí. Jistě se jim bude hodit při výjezdech do zahraničí s programem Erasmus+ zaměřeným právě na ekologii a udržitelnost.

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani