Dobrý večer, dnes je čtvrtek 30.5.2024, dnes má svátek Ferdinand, zítra Kamila.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Maturity 2024

ikona fotogalerie

MAJÁLES 2024

Letošní první květnový pátek se odehrál v duchu tradičního majálesu Gymnázia Uničov, který lze označit jako velmi vydařený. I když se ráno zdálo, že nám počasí přát nebude, nakonec se na nás sluníčko smálo celý den.
Tento rok třídy septima a 3.A, jakožto organizátoři celé akce, zvolily téma MISS GYMUN. Jako obvykle se žáci ve tři hodiny odpoledne seřadili před školou, odkud vyšel průvod na samotné náměstí. Letošní král Aleš Langer se svojí královnou Kamilou Langerovou ovšem neosedlali své oře, ale luxusní Porsche, což byla příjemná změna.
Po příchodu na náměstí žáci zaujali svá místa a třídy 3.A a septima svým vystoupením zahájily majálesové veselí. Skvělí moderátoři Matěj Sedlář a Marek Očenášek přivítali na pódiu půvabnou Miss Krásy, Miss Tahák, Miss Phone a Miss Karambol, kterým položili pár otázek. Jejich třídní fanynky si s nimi zatancovaly úvodní taneček, při němž se neobešly bez přítomnosti vtíravých paparazzi, kteří museli být rozehnáni početnou skupinou našich security. Poté byl na pódium pozván samotný král s královnou, který přednesl svůj královský proslov a oficiálně tak majáles započal. Jako první jsme společně navštívili slunnou Itálii, kde nás prima seznámila s tamějšími tradicemi, a představila nám svou mladinkou miss. Pak jsme se přesunuli o kus dál a se sekundou zamířili na exotickou Havaj. Následoval zpáteční let do Evropy za tercií z proslulé země lásky, Francie. Samotná miss předvedla svůj úžasný pěvecký talent, který ohromil spoustu diváků. Postupně jsme se přesunuli za kvartou do divokého Španělska, zchladili se v severském Švédsku s kvintou a jejich nesmrtelnou ABBOU. Sexta nás zavedla do tropické Brazílie, kde jsme zažili jejich karneval i s fotbalem. Na závěr jsme zaletěli omrknout pyramidy a faraony ve starověkém Egyptě s 1.A, na které navázala 2.A s tradicemi nespoutaného Mexika.

ikona fotogalerieikona video

Poslední zvonění 2024

A jak vlastně proběhlo? Podívejte se na přiložené video...

ikona video

ŠKOLY ZASE UKLÍZELY UNIČOV 2024

V úterý 9. 4. 2024 se žáci uničovských škol zúčastnili akce Školy uklízí Uničov. Celkem se mělo sejít asi 200 dětí a cílem bylo uklidit městský park. Za gymnázium se do akce zapojila třída kvinta, která se úkolu ujala s velkým nasazením. Došlo dokonce i na čištění potoka. Park je tak díky podobným akcím o to krásnějším místem k odpočinku.

ikona foto

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani