Dobrý večer, dnes je čtvrtek 30.5.2024, dnes má svátek Ferdinand, zítra Kamila.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Bylinková zahrada 2023

 bylinky 2023

V letošním roce jsme zrealizovali projekt výstavby bylinkové zahrady, který navazoval na výsadbu původních dřevin na pozemku gymnázia Uničov realizovanou v rámci projektu EVVO v roce 2021. Založení bylinkové zahrady bylo pokračováním v tvorbě multifunkční výukové zahrady pro potřeby žáků školy i široké veřejnosti.
Na jaře roku 2023 jsme vybudovali vyvýšený záhon, který studenti našeho gymnázia správně vyplnili vhodným substrátem a osázeli sazenicemi tradičních bylin. Vypěstovali jsme si řadu užitečných bylinek a poznali jejich léčivé účinky. Do podzimu jsme pak vytvořili edukační program pro základní školy. Projektového dne o léčivých bylinkách se zúčastnily dvě třídy 3. ročníku základní školy Haškova v Uničově. Tyto dvě třídy u nás strávily pestré dopoledne, kdy se děti atraktivní formou seznámily s nejznámějšími bylinkami a jejich účinky.
Věříme, že budeme v realizaci naší školní zahrady pokračovat i nadále.

Mgr. Daniela Stonová

logo olkraje

Geologická stezka 2019

logo OK

Na školní zahradě se nám  v listopadu 2019 podařilo dokončit projekt Geologická stezka, která bude sloužit k venkovní výuce geologie.
Ve spolupráci s katedrou geologie UP Olomouc, Mgr. Tomášem Lehotským Ph.D., jsme vytipovali lomy na střední a severní Moravě, vhodné k odběru reprezentativních vzorků základních hornin. Všechny vzorky nám byly poskytnuty zdarma. Na zahradě jsou 3 výstavní plochy rozdělené podle původu hornin. Zájemci si mohou prohlédnout nejběžnější vyvřelé, usazené a přeměněné horniny. Geologickou stezku doplňuje informační tabule se stručnou charakteristikou vystavených hornin. V rámci dne otevřených dveří 9.12.2019 bude přístupná veřejnosti, přijďte se podívat. Projekt byl hrazen z dotačního programu na podporu EVVO v Olomouckém kraji.

stezka zuladroba

Mgr. Blanka Skácelová

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani