Dobrý večer, dnes je čtvrtek 30.5.2024, dnes má svátek Ferdinand, zítra Kamila.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Hrdinové do zbraně ke králově obraně!

Majales 2018

V pátek 4. května 2018 odpoledne se konal již 17. ročník Majálesu Gymnázia Uničov a myslím, že ho právem můžeme označit jako velmi vydařený. A to nejen díky příjemnému slunečnému počasí, které přilákalo množství diváků, ale i díky ochotě, snaze a nadšení studentů vyměnit alespoň jeden den klasické školní rutiny za veselou taškařici, vyrazit do ulic a pobavit sebe i ostatní.
Studenti septimy a 3. A coby organizátoři celé akce tentokrát zvolili moto HRDINOVÉ DO ZBRANĚ KE KRÁLOVĚ OBRANĚ a do role krále získali hejtmana olomouckého kraje, pana Ladislava Oklešťka, a coby královnu, paní doktorku Aranku Konečnou. Ti se svého úkolu zhostili s naprostou profesionalitou a ukázali, že smysl pro humor a studentskou recesi jim rozhodně není cizí. Velmi si toho vážíme.
Jednotlivé třídy představovaly rozličné typy hrdinů, z nichž si královský pár vybral tři nejstatečnější, kteří se nakonec museli utkat v lítém boji s padouchy, aby svého krále a královnu vysvobodili z područí temných sil a zabránili tak chystané popravě. Nejvíce krále oslovili hrdinové z večerníčků primánků, dále pak vojáci s policisty z 2. A, a absolutními hrdiny respektive hrdinkami se staly ženy ze sexty. Některé z nich byly obzvláště atraktivní, takže jim vskutku nešlo odolat. Výběr byl ovšem velmi náročný, protože všichni studenti byli přesvědčiví: šmoulíci ze sekundy, neodolatelný James Bond se svůdnou Bond Girl z tercie, superhrdinové z gymunu v podání kvarty, nepostradatelní hasiči a doktoři z kvinty i povedená rodinka Úžasňákových z 1. A. Programem nás profesionálně provázelo dokonalé padoušské duo Anička Trávníčková a Štěpán Červený ze septimy. Právě septima spolu s 3. A stály u zrodu a následné realizace celého majálesu, za což jim náleží velké poděkování.  K vydařené atmosféře zajisté přispělo i úvodní vystoupení taneční skupiny Styl Dance, kterou vede naše bývalá studentka Jitka Přivřelová. Po předání symbolické májky zástupcům sexty a 2. A a jejich slibu o pokračování majálesové tradice, následoval poslední bod programu - společný tanec tzv. Flash mob, kdy diváci mohli pocítit obrovské nadšení všech studentů, kteří se umí spojit a dokázat, že nejen školou živ je člověk.

Na závěr bych ještě ráda poděkovala všem sponzorům, bez kterých by se náš Majáles neobešel, a to především městu Uničov mimo jiné i za velmi kvalitní a vstřícnou spolupráci. Dalšími sponzory byli SRPŠ Gymnázia Uničov, ELEKTRO Vrzal Troubelice, MUDr. A. Konečná, PAPÍRNICTVÍ Koubský, ŘEZNICTVÍ U Kupků, paní P. Vincourová a paní R. Pastorková, které upekly skvělé dorty pro vítěze, studenti gymnázia M. F. Radil, B. Stloukalová, A. Trávníčková, kteří zajistili sladké občerstvení pro dechovku a krále s královnou. Rovněž děkuji i všem studentům gymnázia, kteří svými těžce vydobytými korunkami také přispěli do společné kasičky.

Mgr. Světlana Kropáčová

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani