Dobrý podvečer, dnes je pátek 21.6.2024, dnes má svátek Alois, zítra Pavla.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

MAJÁLES GYMNÁZIA UNIČOV 2023

majales 2023

Blíží se květen, s ním májové oslavy a my opět zveme širokou veřejnost na náš tradiční majáles, který letos oslaví již 21 let svého trvání. Průvod masek spolu s nepostradatelnou uničovskou dechovkou a koňským spřežením vychází od gymnázia v pátek 5. května v 15:30 po již známé trase ulicí Dukelskou, Plzeňskou a dále Medelskou bránou na náměstí, kde od 16:00 vystoupí všichni studenti ve svém programu. Moderátoři a taneční skupina Jitky Přivřelové Styl Dance vás budou bavit již od 15:30. K majálesové atmosféře jistě přispěje i občerstvení pana Matouška a po příchodu průvodu také projížďky pro děti na konících.
Letos se studenti septimy a 3. ročníku dohodli na tématu ZPÁTKY DO MINULOSTI, takže se všichni spolu přeneseme do vzdálené i nedávné historie. Prostřednictvím stroje času a jednotlivých tříd se dostaneme až do pravěku, antického Řecka a Říma, cestou se zastavíme v Japonsku a připomeneme si i objevení Ameriky. Samozřejmě neopomeneme ani naši českou vlast. Ženy se nám vzbouří proti mužům v Dívčí válce, poté se přesuneme do minulého století a zavzpomínáme na léta dvacátá, šedesátá až osmdesátá i dobu těsně porevoluční. Král s královnou, učitel gymnázia Jan Jelínek a sličná učitelka gymnázia Eliška Vašíčková, osedlají své oře a s doprovodem slavných vědců ze septimy a 3.A, kterým se podařilo vytvořit onen zázračný stroj, vyrazí vstříc historickým dobrodružstvím. Královský pár pozorně shlédne a posoudí všechna období, aby se nakonec rozhodl pro tři pro ně nejlákavější a mohl sladce odměnit jejich představitele. A protože výběr těch nejlepších není nikdy lehký, všichni studenti si v mezičase zatančí společný tanec Flash mob, k němuž se samozřejmě mohou připojit i diváci.
Na závěr zhruba od 18:00 vystoupí studentská hudební skupina Kulový blesk, kterou jistě znáte mimo jiné i z adventních koncertů na náměstí.
Věříme, že Vás naším majálesem pobavíme a že nám i nadále zachováte svou přízeň.
Těší se na vás studenti gymnázia.

S. Kropáčová

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani