Dobrý podvečer, dnes je pondělí 26.2.2024, dnes má svátek Dorota, zítra Alexandr.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Recitační soutěž 2023

V rámci DOD jsme letos opět uspořádali recitační soutěž pro žáky našeho mikroregionu. Tentokrát jsme měli možnost poslechnout si básnické či prozaické texty 46 recitátorů. Těší nás, že žáci základních škol mají o přednes stále zájem. Musíme konstatovat, že porota to tentokrát neměla vůbec jednoduché, protože výkony všech byly velmi vyrovnané. Ale jde o soutěž, museli jsme přece jen určit ty nejlepší.
V I. kategorii (4. – 6. třída) se na 1. místě umístili Eliška Jedličková (ZŠ Pionýrů Uničov), která získala i cenu publika, a Lukáš Pěnčík (ZŠ Paseka), na 2. místě Jan Cimbálník (ZŠ Paseka) a Ondřej Podešva (Gymnázium Uničov) a o 3. místo se podělili Jan Schreier (ZŠ Šumvald) a Štěpán Urban, který recitoval společně s Barborou Vaňkovou (oba ze ZŠ Šumvald).
Ve II. kategorii se na 1. místě umístila Veronika Vozarová (ZŠ Haškova Uničov), 2. místo získali Kristýna Kopečková (Gymnázium Uničov) a Lucie Schmiedtová (ZŠ Štěpánov), 3. místo obsadili Adina Lazarová a Vilém Suchomel (Gymnázium Uničov) a cenu za 4. místo si odnesla Julie Karasová (ZŠ Pionýrů). Publikum ocenilo recitaci Natálie Filové ze ZŠ Haškova Uničov. Jelikož nás svým přednesem potěšili všichni recitátoři, odnesli si malou odměnu i ostatní účastníci.
Všem vyučujícím děkujeme, že své žáky na soutěž připravili. Poděkování patří i učitelům, kteří se stali členy poroty a pomohli nám při oceňování těch nejlepších, i když rozhodování nebylo jednoduché. Žákům děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a věříme, že příjemné předvánoční odpoledne s recitací strávíme i příští rok.

Městu Uničov a SRPŠ děkujeme za finanční podporu.

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani