Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024, dnes má svátek Vincenc, zítra Anastázie.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

ROK V MICHIGANU 2023-2024

Díky americkému stipendijnímu programu FLEX odjel David Ullmann ze septimy v létě roku 2023 na roční studijní pobyt do města Breckenridge v Michiganu. Čas ve Státech se mu nyní pomalu krátí – a množství zážitků narůstá. Jak se mu vlastně daří? Kde bydlí? Co dělá? A co všechno zažil? David se stal součástí hostitelské rodiny v Breckenridge, a na rok tak získal kromě „rodičů“ i tři „sourozence“.
„Jsou hrozně milí a aktivní. Oba rodiče jsou blázni do běhání, stejně jako můj bratr Sawyer. I já jsem se na podzim zúčastnil přespolních běhů, teď běhám dvoustovku a čtyřstovku,“ napsal o své rodině. „Můj atletický tým i moji spolužáci jsou přátelští, a jelikož je to opravdu malá škola, tak nebyl vůbec problém se seznámit a najít si kamarády. Za těch šest měsíců, co už jsem tady, jsem toho procestoval dost. Se svou hostitelskou rodinou jsem projezdil celý Michigan. Nejzajímavější byl výlet na Upper Peninsula a na Mackinac Island. Taky jsem navštívil Detroit a zašel na zápas NHL. Do budoucna ještě plánujeme jet do Chicaga a o jarních prázdninách do Mexika.“ Kromě rodinných výletů se David také zúčastnil akce zvané Civic Education Week, konané pro stovku stipendistů programu FLEX ve Washingtonu DC. Studenti strávili týden v hlavním městě Spojených států s cílem dozvědět se něco o principech fungování USA a způsobu tamější vlády.
„Měl jsem mimořádnou příležitost prohlédnout si všechny slavné monumenty, navštívit několik muzeí, vidět Bílý dům a navštívit Capitol. Mimo to jsme také měli program plný přednášek. Nejzajímavějším řečníkem byl podle mě jednoznačně Sam Potolicchio. Také mi domluvili osobní schůzku se senátory z Michiganu Debbie Stabenowou, Garym Petersem a kongresmanem Johnem Moolenaarem. Byla to pro mě obrovská zkušenost mít možnost se setkat s tak zajímavými a úspěšnými lidmi, stejně jako se stovkou studentů programu FLEX z 21 různých zemí. Celý týden byl neskutečně inspirativní a už se moc těším, až budu mít příležitost mluvit doma o svých zážitcích z USA.“

I my máme radost, že si David svého stipendijního pobytu naplno užívá, a nemůžeme se dočkat, až nám vše osobně povypráví.

ikona foto

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani