Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024, dnes má svátek Vincenc, zítra Anastázie.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

WELLBEING with Fuerteventura and Milano 2024

V týdnu od 15.3 do 22.3.2024 se na našem gymnáziu v Uničově uskutečnil výměnný program EU Erasmus+ /WELLBEING/ zaměřený na kulturu a ochranu životního prostředí.

  • Studenti 1.A a kvinty v pátek 15. března srdečně přivítali své španělské vrstevníky z Kanárských ostrovů z Puerto del Rosario, hlavního města Fuerteventury, aby společně prožili týden plný aktivit a poznání.
  • Během soboty jsme společně navštívili hrad Šternberk, v uničovském parku si zahráli discolf a pak se studenti z Kanárských ostrovů poprvé v životě nadšeně sklouzli na ledě na uničovském zimním stadionu. Nedělní “Family Day“ jim poskytl příležitost více poznat naše české rodiny a společně jsme vyrazili na různé výlety. Většina zvolila návštěvu hradu Bouzov a jeho okolí. Poté Španělé poznali pro ně dosud neznámý sport na florbalovém utkání play-off v Olomouci a na závěr dne si ho mohli i ve sportovní hale zahrát.
  • V pondělí pokračoval program na našem gymnáziu prezentacemi, díky kterým se všichni mohli seznámit s historií, geografií a především kulturou obou států. Po představení našeho Gymnázia následovala prohlídka památek města. Ta vyvrcholila setkáním se starostou Uničova, který španělským studentům slavnostně předal certifikáty o účasti v projektu Erasmus + a upomínkové dary města Uničov. V pondělí večer se k programu připojili také studenti z italského města Miláno, kteří se se svými vrstevníky ze sexty znají od podzimu minulého roku, kdy se vydali naši studenti do Itálie v rámci projektu ERASMUS+ DIGITAL WELLBEING. Jejich příjezd přinesl do našeho programu ještě více pestrosti a posílil mezinárodní atmosféru.
  • Úterý bylo věnováno tématům ekologie a udržitelnosti. Všichni jsme se zapojili do prezentací a diskuzí zaměřených na ochranu životního prostředí, recyklace. Také jsme se věnovali praktickým aktivitám, jako byly hry a tvorba uměleckých děl z plastových víček. Odpoledne jsme pěšky vyrazili na farmu Doubravský dvůr a den zakončili hrou bowlingu.
  • Středeční den jsme strávili v Olomouci. Prozkoumali historické památky města a navštívili Vlastivědné muzeum, kde se dozvěděli více o regionální historii a kultuře. Odpoledne byl program obohacen Pevností poznání, kde jsme interaktivní formou poznávali naši planetu a nové vědecké zajímavosti.
  • Ve čtvrtek ráno jsme se rozloučili se španělskými studenty a těšíme na ně za pár měsíců, tentokrát na Fuerteventuře.
  • Studenti z Milána a naší sexty pokračovali v programu exkurzí do výrobního závodu Miele, kde jsme se dozvěděli o inovativních postupech a ekologických iniciativách v oblasti výroby. Na středeční oběd měli italští studenti možnost ochutnat tradiční české pokrmy připravované našimi studenty. Školní kapela svým hudebním doprovodem dotvořila pohodovou atmosféru celého oběda. Po společně strávených chvílích jsme se vydali na radnici za starostou města Uničov, který také italským studentům předal certifikáty a upomínkové dárky. Po zhlédnutí uničovských památek jsme se večer všichni sešli na společné večeři, kde jsme spolu sdíleli nově nabyté zážitky.
  • V pátek se italští studenti zúčastnili hodin anglického jazyka na našem gymnáziu, následovalo smutné rozloučení a jejich odjezd zpět do Milána.

Čas, který jsme se se španělskými i italskými studenty strávili, byl neskutečně obohacující a inspirativní. Nejenže jsme měli příležitost aktivně si procvičit angličtinu a poznávat nové kultury, ale společně jsme vytvářeli přátelství, která přesahují hranice zemí. Každá aktivita posilovala naše mezinarodní vztahy a otevírala nám nové perspektivy.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto výměnného pobytu, hlavně paním učitelkám Ing. Haně Menclové, Mgr. Haně Slavíkové a také starostovi města Uničov, Mgr. Radku Vincourovi, za vřelé přijetí studentů na městské radnici.

Žáci 1.A, kvinty a sexty

ikona fotogalerie

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani