Dobrý večer, dnes je čtvrtek 20.6.2024, dnes má svátek Květa, zítra Alois.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

Goetheschule z Hamburku - Erasmus+ 2024

V týdnu od 28. 4. do 4. 5. se u nás na škole uskutečnil výměnný program Erasmu+ s německou školou Goetheschule z Hamburku. Naši studenti se poprvé setkali na Hlavním nádraží v Olomouci, kde se všichni navzájem přivítali a poté vzali Němce do jejich českých domovů.
V pondělí proběhla prohlídka školy a následně se začalo pracovat na prezentacích a výtvarné části projektu. Po rychlém obědě ve školní jídelně jsme se vydali na Doubravský dvůr, kde jsme se všichni osvěžili jejich domácí zmrzlinou. Následně jsme se vydali pěšky zpět do Uničova.
Úterý nám začalo v duchu posledního zvonění. Dozvěděli jsme se, že v Německu mají něco velice podobného. Říká se tomu "senior prank". Rychlou jízdou vlakem jsme se dostali do Olomouce, kde jsme v Konviktu absolvovali workshop o programování a různých způsobech, jak šetřit vodu. Po krátkém obědě nás čekala Ololoď, kde jsme se dozvěděli něco málo o místní fauně a flóře. Dále jsme se byli podívat do námi velmi známé Pevnosti poznání, kterou jsme si individuálně prošli. Náš den jsme zakončili s laser game, po které se všichni vraceli znavení domů.
Středa začala společnou snídaní v městském parku, po které jsme pokračovali v našich projektech. Odpoledne tohoto dne bylo věnované takzvanému "family day" kdy každý německý student strávil den se svojí výměnnou rodinou.
Čtvrtek byl věnován dokončení a prezentování našich prací. Prezentace o pitném režimu a čištění vody, stejně jako výtvarné práce, měli velký úspěch. Po obědě jsme navštívili místní čističku odpadních vod, kde nám bohužel nepřálo počasí a trochu jsme zmokli. To ovšem nevadilo a šli jsme si zahrát bowling.
V Pátek 3. 5. se tradičně na našem gymnáziu pořádal Majáles. Všichni studenti se zúčastnili jeho přípravy a do představení zapojili i své výměnné spolužáky. Po poledni proběhla návštěva radnice, kde jsme obdrželi certifikáty o absolvování projektu Erasmus+. Následně jsme se vrátili do školy a majáles mohl začít. Měl velký úspěch, jak u nás, tak u našich německých kamarádů. Po Majálesu jsme se všichni sešli na večeři v jedné z restaurací a tím jsme završili společně strávený týden.
V sobotu ráno jsme se loučili v Olomouci, na stejném místě, kde jsme se před týdnem poprvé setkali. Ukáplo i pár slz a naši němečtí přátelé už byli na cestě do Prahy. Moc se těšíme, až se znovu v červnu uvidíme.

Julie Svobodová, septima

ikona fotogalerie

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani