Dobrý večer, dnes je čtvrtek 30.5.2024, dnes má svátek Ferdinand, zítra Kamila.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

DO NĚMECKA – ZA POZNÁNÍM I ZA HUDBOU

laichingen_2022_3
laichingen_2022_3
laichingen_2022_5
laichingen_2022_5
laichingen_2022_2
laichingen_2022_2
laichingen_2022_9
laichingen_2022_9
laichingen_2022_12
laichingen_2022_12
laichingen_2022_7
laichingen_2022_7

Náš školní orchestr zamířil 17. října do německého Laichingenu na výměnný pobyt s tamějším gymnáziem, který bylo možné uskutečnit za významné podpory Česko-německého fondu budoucnosti. Sraz byl brzo ráno před školou a po dlouhé desetihodinové cestě jsme konečně dorazili na místo. Po příjezdu nás přivítaly naše hostitelské rodiny.
Následující den jsme měli možnost zúčastnit se výuky na gymnáziu Alberta Schweitzera. Po prvních dvou vyučovacích hodinách jsme se jeli podívat do města Blaubeuren, kde se nachází krasový pramen Blautopf. Je pověstný zářivě modrou barvou vody a rozsáhlým jeskynním systémem. Rovněž se tam nachází zajímavý klášter Blaubeuren. Poté jsme pokračovali do města Ulm. Prošli jsme si náměstí a také jsme vystoupali na věž katedrály Ulm Münster, která je nejvyšší na světě. Prošli jsme si uličky čtvrti Fischerviertel, nejstarší části města, i nábřeží Dunaje.
Třetí den nás čekal celodenní výlet k Bodamskému jezeru. Podívali jsme se do města Kostnice, k místu, kde byl údajně upálen Jan Hus, a kromě toho jsme navštívili i dům, v němž zpočátku v Kostnici pobýval a z něhož je nyní muzeum. Po krátké prohlídce města jsme se přesunuli na ostrov Mainau, plný nádherných květinových zahrad. V podzimním období je plný kvetoucích jiřin. Uprostřed ostrova je motýlárium se spoustou krásných exotických motýlů a zámek Mainau.
Poslední den se konal závěrečný koncert orchestrů obou škol. Ráno probíhaly zkoušky a potom jsme vyrazili na radnici, kde nás slavnostně přivítal starosta Laichingenu. Samotný koncert se nám velice povedl a my i diváci jsme byli spokojeni. Z celého výletu jsme si domů odvezli spoustu krásných vzpomínek a fotek. Zájezd nás obohatil nejen o spoustu nových úžasných přátel, ale i o mnoho zkušeností co se týče dorozumívání se v cizím jazyce.

Kristýna Kamlerová a Julie Hulová, sexta Gymnázia Uničov

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani