Dobrý večer, dnes je čtvrtek 20.6.2024, dnes má svátek Květa, zítra Alois.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

VYRAZILI JSME DO HAMBURKU HLEDAT SMART CITY

smart city

Mezinárodní studentský projekt Smart City Erasmus+ organizovaný Evropskou unií se zabývá obecným zlepšováním kvality života jak ve velkých, tak v menších městech Evropy. Cílem je žít ekologičtěji a naplno využívat přírodní energie. S touto vizí se spojily tři školy napříč Evropou – naše Gymnázium Uničov, hamburská Stadtteilschule Fischbek-Falkenberg a neapolská Instituto Superiore Statale Luca Pacioli.
Německý tým přišel s originálním nápadem, jak efektivně nahradit klasické čističe vzduchu. Ty totiž potřebují neustálý přívod elektřiny, což je činí méně ekologické. Návrh boxu z kompostovatelného přírodního materiálu je skvělou alternativou. Uvnitř boxu jsou rostliny, které jsou automaticky zavlažovány a ke svému růstu využívají sluneční energii. V budoucnu by měly být tyto boxy aktivně využívány ve školních třídách.
Projekt probíhá již od roku 2019, ale kvůli pandemii covidu se návštěva Hamburku mohla uskutečnit až letos v únoru. Během šesti dnů jsme měli možnost nahlížet do výuky německých studentů a přiučit se novým znalostem v různých vzdělávacích předmětech. V odpoledních hodinách jsme poznávali oblíbená místa Hamburku. Navštívili jsme např. muzeum umění Kunsthalle, slavný přístav, radnici, bruslili jsme pod širým nebem. Jeden den jsme také strávili v rodinách německých studentů a viděli jejich každodenní život. Díky projektu jsme také mohli zlepšit své komunikační dovednosti v anglickém a samozřejmě také německém jazyce. Musíme moc poděkovat našim mentorkám Haně Menclové a Haně Slavíkové za to, že dokázaly přes všechny překážky výlet zrealizovat a my tak mohli zažít skvělý týden v krásném přístavním městě Hamburku.

Markéta Sovová a Michaela Kuxová, septima

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani