Dobrý večer, dnes je neděle 10.12.2023, dnes má svátek Julie, zítra Dana.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

HODINA MODERNÍ CHEMIE

 chemie 2023

Netradiční moderní hodinu chemie předvedli v pondělí 27. 3. 2023 na našem gymnáziu studenti VŠCHT Praha. Tento projekt popularizuje chemii a moderní chemické obory.
Zástupci VŠCHT Praha studentům objasnili nejnovější trendy v chemii a především ukázali praktické aplikace chemie. Hodina byla velmi interaktivní, probíhala formou dialogu s množstvím pokusů, které byly předvedeny v průběhu hodiny. Studenti zhlédli velmi efektní pokusy s kapalným dusíkem, suchým ledem a střelným prachem, sledovali světelný semafor, porovnávali hořlavost různých materiálů, pozorovali, jak různé látky mění zbarvení plamene a na závěr se dočkali sladké odměny v podobě smetanové zmrzliny vyrobené pomocí kapalného dusíku.
Studenti se přesvědčili, že chemie nemusí být jen nudný předmět plný vzorečků, ale může být i velmi zajímavá a poutavá. Bohužel bez obecných znalostí základů chemie, jejichž získávání moc zábavné není, by tyto pokusy nebylo možné předvádět. Pro velký úspěch bude tato akce určitě na gymnáziu v příštím roce zopakována.

Mgr. Renata Opichalová

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani