Dobrý večer, dnes je čtvrtek 20.6.2024, dnes má svátek Květa, zítra Alois.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

KVINTA A 1. A V OLOMOUCKÝCH MUZEÍCH

Žáci kvinty a 1.A navštívili v květnu animační programy v olomouckých muzeí. Tři studenti vytvořili krátkou reportáž o tom, co na nich vše zažili.

Muzeum umění Olomouc
Program: Je to ještě umění?
Naše skupinka se vydala na prohlídku moderního umění. Nejdříve jsme si poslechli hudbu dopravy v hlavních městech linoucí se z hracích strojků. Pak už jsme si prohlédli expozici. Většinu času jsme strávili diskutováním, probíráním a odhalováním kouzel obrazů. Nejpodrobněji jsme pak rozebrali dílo od umělce Jana Knapa. Nakonec jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli happening, kdy jsme zablokovali průchod a sledovali reakce lidí.

Zuzka

Arcidiecézní muzeum
Program: Snové zásnuby
V Arcidiecézním muzeu nám byl po krátké prohlídce nově zrekonstruovaných prostor představen obraz mystického zasnoubení svaté Kateřiny s Ježíšem Kristem. Prostřednictvím zábavných aktivit nám následně lektor Marek Šobáň postupně odkrýval poutavý příběh schovávající se za tímto zdánlivě obyčejným obrazem.

Anička

Muzeu umění Olomouc
Program: 2 209 králíků
Při naší exkurzi do Muzea umění v Olomouci jsme byli v první řadě obohaceni spoustou zajímavých informací o umělkyni Zorce Ságlové. Poté jsme měli možnost si vytvořit vlastní koláž z autorčiných děl s motivy králíků.

Kika

Každý program originálním způsobem seznámil studenty s uměleckými díly. Mohli se přesvědčit o tom, že do muzea se nechodí jen koukat a na nic nesahat.

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani