Dobré dopoledne, dnes je sobota 20.7.2024, dnes má svátek Ilja, zítra Vítězslav.
kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani

ÚSPĚCHY NAŠICH LINGVISTŮ 2023

Těsně před Vánocemi nám přišly výsledky dvou jazykových soutěží, které proběhly ve druhé půlce listopadu a kterých se zúčastnili někteří studenti vyššího gymnázia. Jak se jim dařilo?
V mezinárodní on-line soutěži v anglickém jazyce Best in English museli účastníci prokázat svou znalost jak v gramatice, tak v porozumění textu a v poslechu. Nejúspěšnější řešitelkou za naše gymnázium se stala Julie Svobodová ze septimy, která se z více než 24 tisíc studentů umístila mezi prvními 3108 soutěžícími. Druhé místo pak patří Jakubu Brachtlovi ze 3.A, třetí byla Lucie Křížová ze sexty.
Zatímco do Best in English se tradičně hlásí velký počet studentů, na Českou lingvistickou olympiádu má odvahu málokdo. V čem je háček? Soutěžícím zde nepomůže výborná znalost češtiny ani jiného jazyka, ale spíše schopnost logického úsudku. Jejich úkolem je 'dešifrovat' systémy různých obskurních jazyků a následně se pokusit o překlad slov či vět do češtiny (nebo naopak z češtiny do daného jazyka). Ve školním kole si nejlépe vedla Tereza Smyčková ze sexty a postupuje tak do regionálního kola.
Všem úspěšným lingvistům gratulujeme!

ikona foto

Zavolejte nám:

(+420) 585 081 111

Napište nám:

gym.unicov@gymun.cz

Navštivte nás:

Gymnazijní 257, Uničov

Datová schránka:

vsvdwir

kontaktedookitfacebooktwitteryoutubestravovani